اردلان فرتاش


نام :
اردلان فرتاش
استان :
گیاهخواران تهران
شهرستان :
رامسر
نوع گیاهخواری :
وگان
تعداد بازدید از این پروفایل :
344 مرتبه
عامل گیاهخوار شدن :
اکثر ما انسان ها از زمانی که کمی درک و فهممان نسبت به جانوران بیشتر میشه که عمدتا اوایل نوجوانی اتفاق میفته دلسوز حیوانات میشیم بویژه وقتی که شاهد کشته شدنشون باشیم، من هم دلم می سوخت وقتی می دیدم یه حیوون جلوم کشته میشه، آخر تابستون سال ۱۳۹۰ که از جاده هراز از شمال برمی گشتیم، همراه خانواده برای خرید ماهی نگه داشتیم، اونجا بود که دیدم چطور یه ماهی رو از حوض یا استخر می گیرن میذارن جون بده، بعد با چوب میزنن تو سرش که بمیره و ما بخریم و بخوریم، همونجا تصمیم گرفتم به این خشونت پایان بدم و وجترین شدم و نوروز سال ۱۳۹۵ وقتی دیدم یه مرغ چجوری از تخمش مراقبت می کنه و وقتی که به تخمش دست زدم و گرمای اونو حس کردم با خودم گفتم چقدر راحت این جنایت رو مرتکب میشیم و تخمش رو برخلاف خواسته اش ازش می گیریم، تخمی که زندگی توش جریان داره و همونجا وگان شدم.
دلایل گیاهخوار ماندن :
گیاهخواری هم عامل سلامتی جسمی و روانی هستش و هم لازمه حمایت از محیط زیست.
نظر در مورد حیوانات :
نه فقط حیوانات دام را نکشیم و نخوریم، نه فقط سگ ها و گربه ها با آسودگی با ما همزیستی کنند، بلکه حشرات و جانوران کوچک نیز از گزند ما در امان باشند، هیچ جانوری را نکشیم، نه پشه، نه سوسک، نه مگس، نه هیچ جانوری که حتی به اشتباه وارد منزل یا محل کار ما شدند، جان انسان و حیوان و سوسک یکیست و ارزشمند است، اگه جانوری کوچک میهمان ما شد آن را گرفته و در سلامت کامل به بیرون از خانه به یک جای امن انتقالش دهیم. ضمنا اگه تو روفایلتون می نویسین دوستدار حیوانات، یادتون باشه آزارتون به هیچ حیوانی نرسه!
تاریخ شروع گیاهخواری :
شهریور ۱۳۹۰
نظر در مورد غذاهای گیاهی :
تا قبل از گیاهخوار شدن حتی خوردن غذاهای گیاهی رو مسخره می دونستم، بعد که گیاهخوار شدم دیدم چقدر امکانات و تنوع زیادی داریم و چقدر هم خوشمزست! درسته که طعم غذاهای گیاهی و گوشتی یکسان نیست البته که خیلی شبیهه، اما اون چیزی که با ارزشه لذت کشته نشدن حیوانات به خاطر غذای ماست که به مراتب لذتی بالاتر از لذت خوردنه!
تاثیر گیاهخواری بر سلامتی شما :
قبل از گیاهخوار شدنم هفته ای سه چهار روز رفلکس معده داشتم و مرتب ترش می کردم، تا جایی که فکر می کردم ترش کردن جزء روال عادی گوارشه! از روزی که گیاهخوار شدم تا به الان یک یا دو بار کلا بیشتر این اتفاق نیفتاده! از سه چهار بار در هفته تا دو بار در شش سال!!! بعد از گیاهخواری احساس سبکی بعد از خوردن غذا را دارم، حسی که قبلا نداشتم. زمانی که گیاهخوار نبودم سالی حدودا ۳-۴ بار مریض می شدم، این آمار رسیده به تقریبا هر دو سال یک بار!
تجربیات گیاهخواری :
تا گیاهخوار نباشیم رسیدن به کمال انسانی و صلح جهانی امکان پذیر نیست.
  1. درود بر اردلان عزیز و دوست داشتنی
    مایه ی افتخار جامعه گیاهخواری😎🐸
    خوشحالم از وجودت 👍🌸

ارسال دیدگاه

برای ثبت دیدگاه باید عضو آی وگان باشید . اگر عضو هستید وارد سایت شوید.