حمیدرضا اردکانی


نام :
حمیدرضا اردکانی
استان :
گیاهخواران تهران
شهرستان :

نوع گیاهخواری :
وگان
تعداد بازدید از این پروفایل :
305 مرتبه
عامل گیاهخوار شدن :
همه چی از شهریور ۹۳ شروع شد که مستند Earthling و دیدم. این مستند چشمامو به حقیقتی باز کرد که تا اون زمان جلوی چشمام بود و ناخودآگاه نادیدش میگرفتم. همیشه به حیوانات احترام میذاشتم و اخلاقیات برام خیلی مهم بوده که با دیدن این مستند یه سری حقایق و بهتر تونستم درک کنم و به مرور زمان به حقایق بیشتری رسیدم.
دلایل گیاهخوار ماندن :
اولین دلیل ادامه دادن گیاهخواریم مسائل اخلاقی و حمایت از حیوانات (پایان دادن به آزار و اذیت و بهره کشی از آنها) بوده، که با مرور زمان مسائل دیگه ای هم برام حائز اهمیت شد، برای مثال:حفظ محیط زیست، سلامتی، پایان دادن به گرسنگی جهانی و ....
نظر در مورد حیوانات :
همانقدر که زندگی یک انسان با ارزش، زندگی یک حیوان هم با ارزش. اگر حیوانات و دوست دارید پس کافیه از خودتون بپرسید، این غذایی که دارید میخورید چجوری درست شده؟ سرگذشت غذای خودتون و مرور کنید. اگر وضعیت زندگی حیوانات و ببینید، مطمئنن نمی‌تونید بی تفاوت از کنارشون رد بشید. (هیچ انسانی حق کشتن موجود زنده ای را ندارد. -آنتونی دوگلاس ویلیامز)
تاریخ شروع گیاهخواری :
شهریور ۹۳
نظر در مورد غذاهای گیاهی :
غذاهای گیاهی از نظر طعم، ظاهر و ارزش غذایی کمبودی از غذاهای حیوانی ندارند. دقیق تر که نگاه کنیم، متوجه میشیم این مواد غذایی گیاهی هستند که به غذاهای ما عطر و طعم خاصی میدن.
تاثیر گیاهخواری بر سلامتی شما :
داشتن انرژی بیشتر، داشتن خواب راحت تر، کاهش وزن، کاهش قند خون و .... در کل از زمانیکه گیاهخوار شدم وضعیت سلامتیم خیلی بهتر شده.
تجربیات گیاهخواری :
-بعضی از گیاهخوار ها بیشتر دیدشون سمت نوع تغذیه است، برای مثال فراموش میکنن که یه فرد وگان علاوه بر عدم مصرف گوشت و محصولات بدست آمده از حیوانات، از نظر اخلاقی هم باید پیشرفتی داشته باشه، باید صبور باشه و با آرامش برخورد کنه. رفتار خوب چیزی هست که رو همه انسان ها تاثیر می‌ذاره و گیاهخوار و غیر گیاهخوار هم نداره. مطالعه از منابع درست و معتبر خیلی بهمون کمک می‌کنه که هر حرفی رو در زمینه تغذیه میزنن باور نکنیم.

ارسال دیدگاه

برای ثبت دیدگاه باید عضو آی وگان باشید . اگر عضو هستید وارد سایت شوید.