سیده فاطمه حسینی


نام :
سیده فاطمه حسینی
استان :
گیاهخواران گیلان
شهرستان :

نوع گیاهخواری :
وگان
تعداد بازدید از این پروفایل :
669 مرتبه
عامل گیاهخوار شدن :
کتاب فواید گیاهخواری صادق هدایت (به نوعی اولین روزنه آشنایی من با این سبک زندگی بود)، تعالیم بودایی(مکتب صلح دوستی که باعث شد بیشتر به گیاهخواری فکر کنم و واقعا دنبالش برم) و گروه های وگ (منبعی که میتونم پاسخ مناسبی برای سوالهایی که دارم (علمی، فلسفی، و ...) پیدا کنم. فضایی که من رو با دیگر گیاهخوارهای سرزمینم آشنا میکنه و بهم انرژی میده.)
دلایل گیاهخوار ماندن :
سلامتی(جسمی و روانی)، حمایت از محیط زیست، حمایت از حیوانات، و طبیعت گرایی.
نظر در مورد حیوانات :
به هر حال همه مون جزو ساکنان کره ی زمین هستیم، وظیفه مون حمایته. هر چقدر که در توانمون باشه. ویرایش: نیاز می بینم اینو بگم که اگر من حیوانات رو نمیخورم به این معنی نیست که چرخه ی طبیعیِ کشته شدن جاندار ضعیف تر رو توسط جاندار قوی تر قبول ندارم. اتفاقا اینو کاملا قبول دارم، فقط خواستم با گیاهخواری سطح این خشونت رو پایین بیارم. خواستم بگم اگر یک شیر آهو رو شکار میکنه، به این دلیلِ که بهش "نیاز" داره. اما آیا ما واقعا به گوشت نیاز داریم؟! آیا بدون اون نمی تونیم یک "زندگی سالم" داشته باشیم؟ من به دنبال این سوالها بودم و وقتی جوابشون رو پیدا کردم، برای حمایت از خودم و سیاره م و حیواناتی که میتونستم نجاتشون بدم، وگن شدم. وگرنه من نمیتونم بگم که هیچ آسیبی به حیوانات نمی زنم. چرا، زندگی من هم به دیگر حیوانات ضربه می زنه. اما نکته اینجاست که وقتی به خوردن این حیوانات نیاز ندارم و میدونم که پرورش دامها در سیاره م تاثیرات منفی میذاره، نمیخوام الکی اونها رو قربانی لذات خودم بکنم.
تاریخ شروع گیاهخواری :
1395/4/14
نظر در مورد غذاهای گیاهی :
متاسفانه وگن شدن در ایران مخصوصا اگر تهران نباشید، بدلیل کمبود فروشگاه های گیاهی کمی سخته. همچنین به این دلیل که غذای خودمون از اکثر افراد دور و بر جدا میشه، غالبا اوایل یه سری مشکلاتی پیش میاد برای گیاهخوارها اما با همه ی اینها این خوراکها در حفظ سیاره، جان حیوانات و سلامتی شخصی نکته کلیدی هستن. خیلی مهمه که برنامه غذاییمون متنوع و غنی باشه تا افراد غیرگیاهخوار اطرافمون بخاطر نگرانی درباره تهیه غذا در گیاهخوار شدن دودل نشن.
تاثیر گیاهخواری بر سلامتی شما :
از شروع گیاهخواری ام تا الان حدودا 4-5 کیلو وزن کم کردم. گیاهخواری باعث شده که آرام تر و به خودم مسلط بشم. شروع حرکت گیاهخواری که خودش نوعی کنترل نفس در زندگی من بوده(همیشه از خوردن غذاهای گوشتی لذت کاذب بردم)، باعث شده که در قدم های بعدی زندگیم به کنترل لذتهام بیشتر فکر کنم؛ به اینکه آیا عمل ناضروری ای که امروز انجام میدم، جان حیوان دیگری رو میگیره یا نه؟ خلاصه گیاهخواری نه تنها در موادمصرفی برام فیلتر گذاشته، بلکه افکارم رو هم سامان دهی کرده.
تجربیات گیاهخواری :
Go Vegan آقا :))))) Go Vegan!

ارسال دیدگاه

برای ثبت دیدگاه باید عضو آی وگان باشید . اگر عضو هستید وارد سایت شوید.