علیرضا منظوری


نام :
علیرضا منظوری
استان :
گیاهخواران تهران
شهرستان :
تهران
نوع گیاهخواری :
وجترین
تعداد بازدید از این پروفایل :
293 مرتبه
عامل گیاهخوار شدن :
بچه که بودم، توی ذهنم خیلی ارتباطی بین گوشت و حیوانات نبود و هیچ‌وقت خیلی دقیق فکر نکرده بودم به اینکه چطوری یه حیوون به «گوشت» ِ سر سفره تبدیل میشه. تا اینکه یه روز خانواده‌م برای یه مراسم گوسفند خریدن. یه روز و یه شب اون گوسفند توی حیاطمون بود و من باهاش -بعنوان یه دوست- ارتباط برقرار کردم. همه‌ش ناراحت بودم از اتفاقی که می‌دونستم روز بعد قراره سرش بیاد؛ وقتی اون لحظه رسید، نتونستم نگاه کنم به صحنه‌ی کشته شدنش...فقط در حد یه لحظه‌ش رو دیدم. و دنیام عوض شد. حدوداً ۱۲-۱۱ ساله بودم که این اتفاق افتاد و بعدش یه روز گیاهخوار شدم -بدون اینکه بدونم چیزی به اسم گیاهخواری وجود داره- تا اینکه خانواده با توضیح و توجیه و دعوا منصرفم کردن. اواخر دبیرستان زمانی که فهمیدم صادق هدایت گیاهخوار بوده دوباره انگیزه برگشت سراغم اما بازم خانواده مانعم شدن تا اینکه برای دانشگاه از خانواده جدا شدم و این بار تصمیمم رو عملی کردم.
دلایل گیاهخوار ماندن :
گیاهخواری برای من با یه تصمیم احساسی شروع شد، ولی بعد وقتی در موردش بیشتر خوندم خیلی انگیزه‌ها بهش اضافه شدن. بیشتر از هر چیزی، جنبه‌های زیست‌محیطیِ گیاهخواری برام جالب بود.
نظر در مورد حیوانات :
از نظر اخلاقی، حیوانات معادلِ انسان‌های دچار ناتوانی ذهنی هستن. بنابراین تمام حقوقی که برای انسان‌هایی که ناتوانی ذهنی دارن قائل هستم برای حیوانات هم قائلم.
تاریخ شروع گیاهخواری :
اواخر 89
نظر در مورد غذاهای گیاهی :

تاثیر گیاهخواری بر سلامتی شما :
بخاطر نگرانی‌هایی که توی تفکر عوام در مورد سالم بودنِ گیاهخواری وجود داره، بخاطر سؤال‌ها و ایرادهایی که مطرح می‌شد از طرف خونواده و اقوام و افراد مختلف، تو زمینه‌ی تغذیه شروع کردم به مطالعه کردن و بالا بردن اطلاعاتم و این برام یه عادت شد توی خیلی دیگه از زمینه‌های مرتبط با سلامتی.
تجربیات گیاهخواری :
یکی از بزرگترین تأثیرات گیاهخواری روی زندگی من، آشنا شدن با دوستان جدید به واسطه‌ی گیاهخواری بوده. تعدادی از بهترین آدم‌هایی که می‌شناسم و بهترین و عزیزترین دوستانی که دارم رو به خاطر اشتراکمون توی گیاهخواری باهاشون آشنا شدم و با همه‌شون اشتراکات خیلی خیلی بیشتری ورای گیاهخواری پیدا کردم.
  1. Naeem گفت:

    سلام نظری که بدیم در این قسمت همه میبینن یا خصوصیه ؟

ارسال دیدگاه

برای ثبت دیدگاه باید عضو آی وگان باشید . اگر عضو هستید وارد سایت شوید.