ماهان لاری


نام :
ماهان لاری
استان :
گیاهخواران تهران
شهرستان :
داوودیه
نوع گیاهخواری :
خامگیاهخوار
تعداد بازدید از این پروفایل :
201 مرتبه
عامل گیاهخوار شدن :
مدتی قبل از شروع، یه ویدئو از یه ورزشکار دیدم که خودشو یه راننده تاکسی فقیر از لاس وگاس معرفی میکرد و تقسیم بندی این آقا از مواد غذایی به زنده و مرده برای من کلی سوال و درگیری ذهنی بوجود آورد. مهمتر اینکه ایشون چطور پروتئین مورد نیاز بدنش رو از چیزی غیر از گوشت و مواد حیوانی تامین میکنه. تا اینکه یه دوست محترمی پیشنهاد خامگیاهخواری به من داد و من فقط محض امتحان موافقت کردم. خامم کرد.
دلایل گیاهخوار ماندن :
انقد پر انرژی شدم که مگه چیزی جلودارم بود؟ حالا چقدرش تلقین بود رو نمیدونم ولی اینو میدونم که منی که ۸ ساعت خواب کمم بود اتوماتیک وار بعد از ۶ ساعت خواب بیدار میشدم. و اینکه قبل از این سبک غذایی، بعد از روز کاری جنازه بودم درحالیکه الان کلی انرژی برای کارای دیگه میمونه برام
نظر در مورد حیوانات :
حقیقتا تا قبل از این برنامه هیچ ایده ای درباره حقوق حیوانات نداشتم و اصلا برام مهم نبود. یه خودخواهی مرسومی چشم منو روی حقایق بیرون میبست و احتمالا در درونم دیپ اینساید (ببخشید) یه چیزی به من میگفت بقای تو در خوردن گوشته پس به این حرفا اعتنا نکن چون راه دیگه ای برای تو وجود نداره. ولی مدتی بعد از کار گذاشتن گوشت دیدم در چه جهالتی غوطه ور بودمو خودم خبر نداشتم.
تاریخ شروع گیاهخواری :
خرداد ۹۲
نظر در مورد غذاهای گیاهی :
به نظر من اون چیزی که میخوریم کمتر در درجه اهمیته تا اون چیزی که نمیخوریم. بدن عزیز ما به محض اینکه مسموم کردنش رو متوقف میکنیم شروع به سم زدایی میکنه و خوش رو از نباید های که ریختیم توش پاک میکنه. چقدر زیباست کار بدنمون و چقدر دور از وجدانه کارایی که ما باهاش انجام میدیم.
تاثیر گیاهخواری بر سلامتی شما :
من خوشبختانه مشکل جدی فیزیکی نداشتم ولی مواردی رو دیدم که بیماری های عجیب غریب داشتن و با خگخ خوب شدن
تجربیات گیاهخواری :
شکی نیست که علم همونطور که در خدمت بشر بوده گاهی هم در خدمت سرمایه داران برای بدست آوردن منافع کلان اقتصادی و گمراه کردن انسانها به هر قیمتی حرکت کرده. در دهه 60 میلادی صنعت شکر پول صرف کمتر جلوه دادن نقش شکر در بیماری های قلبی و بجای اون پررنگ کردن نقش چربی در این بیماری ها خرج میکرده. (۱) خیلی ساده انگارانه س که فکر کنیم این داستان یکبار اتفاق افتاده و دیگه تکرار نمیشه. در حال حاضر هم تحقیق هایی برای نشون دادن مضرات گوشت و لبنیات میبینیم ولی واقعا در مقابل قدرت عظیم صنایع غذایی و دارویی و دامپروری ... آیا صدایی دارن? همین صنایع نسبتا محترم برای مصرف محصولاتشون علنی و غیر علنی کلی پول خرج میکنن و نتیجش میشه این جمله: "بدن به همه مواد غذایی از جمله گوشت و لبنیات نیاز داره!!"

ارسال دیدگاه

برای ثبت دیدگاه باید عضو آی وگان باشید . اگر عضو هستید وارد سایت شوید.