محمد بشارتی


نام :
محمد بشارتی
استان :
گیاهخواران گیلان
شهرستان :
رشت
نوع گیاهخواری :
وگان
تعداد بازدید از این پروفایل :
167 مرتبه
عامل گیاهخوار شدن :
به پیشنهاد یکی از دوستان تصمیم گرفتم یک ماه رژیم گیاهخواری رو امتحان کنم، بیماری یا اضافه وزن نداشتم. از قبل به تغذیه سالم اهمیت میدادم اما با گیاهخواری و گیاهخواران خیلی آشنایی نداشتم! در کل با توضیحات دوستم به این نتیجه رسیدم گیاخواری ارزش امتحان کردن رو داره...
دلایل گیاهخوار ماندن :
در حین این یک ماه چون رنگ و مزه ی بشقابم خیلی تغییر کرده بود، با گیاهخواری بیشتر درگیر شدم. تحقیقاتم در مورد گیاهخواری بیشتر و بیشتر می شد و همینطور در مورد حقوق حیوانات و تاثیر گیاهخواری بر سلامت و محیط زیست اطلاعاتم بیشتر می شد... کم و بیش بیست روز از یک ماهی که می خواستم گیاهخواری رو امتحان کنم گذشته بود، احساس خیلی خوبی از گیاهخوار بودنم داشتم و تصمیم گرفتم بیشتر ادامه بدم گیاهخواری رو، دو ماهی گذشت که تصمیم گرفتم برای همیشه گیاهخوار بمونم. در این بین مطالعه ی کتاب فواید گیاهخواری صادق هدایت و تماشای مستندهای Earthlings و Forks Over Knives تاثیر زیادی روی تصمیمی که گرفتم داشتن.
نظر در مورد حیوانات :
کره ی زمین متعلق به همه موجوداتیه که دارن روی اون زندگی می کنن و باید به زیست و زیستگاه همه ی حیوانات احترام گذاشت. انسان نباید با خودخواهی و انحصارطلبی حق زندگی رو از حیوانات بی گناه بگیره! در بین حیوانات هم سگ و گربه و گاو و مرغ و خوک و... فرق نمی کنن، همه حق دارن با مرگ طبیعی و بدون دخالت انسان از دنیا برن.
تاریخ شروع گیاهخواری :
مرداد 94
نظر در مورد غذاهای گیاهی :
گذشته از گوناگونی و مزه ی بسیار خوب غذاهای گیاهی، همین که غذایی که میخورم بوی خون نمیده و حاصل زجرکش و قربانی شدن موجود زنده ی دیگه ای نیست، کافیه.
تاثیر گیاهخواری بر سلامتی شما :

تجربیات گیاهخواری :
چند ماه اول گیاهخواری با واکنش منفی و حتی تمسخر آمیز مواجه شدم! اما این واکنش ها نه تنها سردم نکردن، بلکه انگیزمو واسه بیشتر فهمیدن و ادامه ی این راه بیشتر کردن. به نظرم این نوع واکنش ها غیر طبیعی نیستن توو این دنیایی که زندگی می کنیم... اوایل معمولاً خیلی پیش می اومد با بقیه بحث می کردم در این مورد، اما الآن تا از کسی تمایل و اشتیاق نبینم در این مورد، اصلاً حرفی نمی زنم، این طوری واقعاً بهتره؛ کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد، اما کسی که خودشو به خواب زده نه... وگانیسم فقط یک رژیم غذایی نیست، وگانیسم یه مکتب برای زندگیه، مکتبی که اصولش مهربانی، صلح و انسانیته و مخالف خونریزی و جنگ.

ارسال دیدگاه

برای ثبت دیدگاه باید عضو آی وگان باشید . اگر عضو هستید وارد سایت شوید.