نرگس شهرآئینی


نام :
نرگس شهرآئینی
استان :
گیاهخواران خراسان رضوی
شهرستان :
سبزوار
نوع گیاهخواری :
وجترین
تعداد بازدید از این پروفایل :
497 مرتبه
عامل گیاهخوار شدن :
پس از آشنایی با یک دوست گیاهخوار، دریافتم که برخلاف تصورم گیاهخواری منافاتی با سلامتی ندارد. بعد از آن با خیال آسوده عملی کردن تصمیمی که مدتها به آن فکر می کردم را آغاز کردم.
دلایل گیاهخوار ماندن :
نخستین و تنها هدفم از گیاهخوار شدن شریک نشدن در کشتار و شکنجه حیوانات بوده است. روزهای زیادی از تعطیلات کودکیم را در روستا گذرانده ام. به عنوان یک کودک رابطه خوبی با دامها داشتم، با آنها دوست می شدم و برایشان اسم می گذاشتم. اگر با حیوانات وقت نگذرانده باشید و برای درکشان تلاش نکرده باشید، تا زمانی که یک گوسفند را در آغوش نگرفته باشید، ممکن است پی نبرید که این حیوانات احساس و قوه تفکر دارند، این که آنان اشیا نیستند و درد را می فهمند. هر بار پس از مدتی دوستان من کشته می شدند، من گوشت دوستان خودم را می خوردم! مدتها تلاش می کردم خود را متقاعد کنم که خوردن حیوانات نادرست نیست، با این وجود می دانستم که تنها به خودم دروغ می گویم. سران جنگها و عاملان قتل عامها، شخصیت و ارزش جان فرد فرد انسان ها را نادیده می گیرند، زمانی که انسانها را اشیا می پندارند، نابود کردنشان کار آسوده ایست. به عقیده من ما به همین روش به میلیون ها حیوانی که در کشتارگاه ها می میرند، نگاه می کنیم. من به اثرگذار بودن تغییرات کوچک معتقدم. نمی توانم ظلم را در جهان متوقف کرده و دنیا را تغییر دهم، پس خودم را تا آنجا که در توانم بوده است تغییر داده ام. کمترین مزیت این تغییر برایم این است که وقتی حیوانات را می بینم، می دانم دندانهای من بدن پخته شده ی آنها را نخواهد جوید.
نظر در مورد حیوانات :
حیوانات هم سیاره ای های عزیز ما هستند. همسایه های بی گناهی که سالهاست حقشان را پایمال کرده و ارزش حیاتشان را نادیده گرفته ایم. هزاران گونه ی جانوری روی زمین زندگی می کنند و ما به واسطه ی قدرتمندتر بودنمان، تنها خود را محق حیات می دانیم. ما با دیدگاهی خودمحورانه می پنداریم تمام هستی برای خدمت و مصرف شدن توسط ما ایجاد شده، حال آنکه "حیوانات مردمانی دیگرند".
تاریخ شروع گیاهخواری :
دی ماه 1392
نظر در مورد غذاهای گیاهی :
علاقه ی ما به غذاها و طعم های متفاوت، ارتباط زیادی با عادات و دیدگاه هایمان دارد. برای بسیاری از افراد فکر اینکه جوجه و کباب را ترک کنند سخت است. با تغییر عادات و ایجاد تنوع این دگرگونی به راحتی صورت می گیرد. همان گونه که بعد از مدتی گیاهخواری بوی کباب برای من و بسیاری از دوستان گیاهخوارم مشمئزکننده به نظر می رسد. با گیاهخواری تنها چند نوع محصول حیوانی از غذای ما حذف می شود در حالیکه دهها خوراک گیاهی دیگر را همچنان می توان استفاده کرد. گروهی از غذاها و خورشهایی که در حالت عادی با گوشت پخته می شوند را می توان با جایگزین های گیاهی نیز تهیه کرد بدون اینکه تغییر عمده ای در طعم آن احساس شود. به وسیله تنوع دادن به رژیم غذایی و امتحان خوراکهای جدید، از اینکه چرا فکر می کردیم بدون گوشت نمی شود غذایی خورد، متعجب می شویم!
تاثیر گیاهخواری بر سلامتی شما :
پس از گیاهخوار شدن، دقت و وقت بیشتری به مواد غذایی که مصرف می کنم، اختصاص می دهم. تلاش می کنم تا حد ممکن مواد غذایی مضر را از رژیم خود حذف کرده و تنوع بیشتری به رژیم غذایی ام داده ام.
تجربیات گیاهخواری :
پیش تر بر این تصور بودم که گیاهخواری برای سلامت مضر است و بیماری به دنبال خواهد داشت. آشنایی با گیاهخواران ورزشکار و دوستانی که از کودکی گیاهخوار بوده اند به علاوه تجربه ی سه ساله ی خودم به من ثابت کرد که این تصور اشتباه است. گام بعدی برای من تلاش برای وگن شدن خواهد بود. 🙂

ارسال دیدگاه

برای ثبت دیدگاه باید عضو آی وگان باشید . اگر عضو هستید وارد سایت شوید.