نیما


نام :
نیما
استان :
گیاهخواران کهگیلویه و بویراحمد
شهرستان :
ساری
نوع گیاهخواری :
وجترین
تعداد بازدید از این پروفایل :
280 مرتبه
عامل گیاهخوار شدن :
بعد از چند سال فعالیت در گروه های حمایتی که بیشتر به حمایت از گربه و سگ مربوط میشد طی یک سری فعل و انفعالات و دیدن تصاویری از تضاد در برخورد ما با حیوانات خوراکی و غیر خوراکی، و همچنین کندن از بی بند و باریهای غذایی ای که سالها باهاش دست و پنجه نرم میکردم تصمیم به گیاه خواری گرفتم.
دلایل گیاهخوار ماندن :
گیاه خوار شدن سر دردهای میگرنی من رو تقریبا به طور کامل بر طرف کرد. از نبودن جنازه حیوانات مختلف در ظرف غذام احساس رضایت میکنم و جسمم سبکتر و وجدانم راحت تره.
نظر در مورد حیوانات :
حقوق حیوانات بحث پیچیده اییه و فراتر از بحث گیاه خواری میره. اینطور نیست که صرفا با گیاه خوار شدن هیچ حق و حقوقی از حیوانات پایمال نشه، ولی خب قدم بزرگیه. کره زمین محل اسکان و زندگی همه موجودات زنده است و هر گونه فعالیتی که این حق و حقوق طبیعی رو، بخصوص در روند بی بند و باری که انسانها در پیش گرفتن، مورد تخریب قرار بده علامت سوال بزرگی رو در این زمینه ایجاد میکنه. گیاه خواری گام بزرگیه برای مبارزه با این پروسه بیمار، ولی تمامی راه نیست. ما انسانها نیاز به بازنگری های زیادی داریم. نه فقط در بحث حق و حقوق حیوانات، بلکه در تمام زمینه هایی که سلامت خود و محیط زندگی ما و سایر موجودات رو تحت تاثیر قرار میده.
تاریخ شروع گیاهخواری :
آذر ۹۴
نظر در مورد غذاهای گیاهی :
نظر خاصی ندارم. فقط باید وقت بزاری و تحقیق کنی که چطور غذاهای مختلف رو میتونی با گیاهان درست کنی، و پیرو باورها و تصورات قدیمی و کلیشه ای نباشی که حتما باید یک چیز "خاصی" توی غذات باشه که سیرت کنه! بعلاوه پاک خواری فقط به گوشت نخوردن نیست، بلکه صحیح و اصولی خوردنه. حتی گیاه خواری غیر اصولی هم میتونه بیمارت کنه.
تاثیر گیاهخواری بر سلامتی شما :
بعد از گیاه خوار شدن دیگه به ندرت با سر دردهای میگرنی دست و پنجه نرم میکنم. بدنم هم راحت تر غذا ها رو هضم و جذب میکنه. ما شیر یا گرگ نیستیم. باید خوراکی رو وارد بدنمون کنیم که بدن ما برای خوردن اون غذا به صورت طبیعی ساخته شده.
تجربیات گیاهخواری :
گیاه خوار شدن فیلتری رو در زندگی من ایجاد کرده که دیگه هر چیزی رو وارد بدنم نکنم فقط صرفا چون میخوام یا میتونم!

ارسال دیدگاه

برای ثبت دیدگاه باید عضو آی وگان باشید . اگر عضو هستید وارد سایت شوید.