گلاره قیدرزاده


نام :
گلاره قیدرزاده
استان :
گیاهخواران تهران
شهرستان :
شهر کلن آلمان
نوع گیاهخواری :
وگان
تعداد بازدید از این پروفایل :
1,159 مرتبه
عامل گیاهخوار شدن :
اولین بار همخونه ام بهم پیشنهاد کرد که مصرف گوشت رو به خاطر وضعیت اسفناک دامداری ها قطع کنیم. ولی من جواب دادم که حالا با گوشت نخوردن ما مگه این سیستم متوقف می شه و مثل خیلی های دیگه گارد گرفتم که پس چی بخوریم؟ چند ماه بعد اتفاقی توی فیسبوک ویدویی دلخراشی از وضعیت دامداریها و تولید صنعتی گوشت دیدم که باعث شد تا مدتها نتونم لب به گوشت بزنم و همین شروع تغییری بود که روز به روز توی جسم و روحم بزرگتر شد و به وگان شدن ختم شد. تغییری که با آگاهی و خوندن و تجربه کردن و یاد گرفتن جایگزینهای گیاهی روز به روز شیرین تر می شد و روز به روز من و اطرافیانم رو به زندگی و شادی نزدیکتر می کرد. نتیجه ی این تکاپو رو تونستیم توی برنامه ی انار سبز با دوستانی که علاقه مند به تغذیه ی سالم و گیاهی هستند برای اولین بار به زبان فارسی و با برنامه ی مجری محور شریک بشیم و قسمتی از ترویج یک تغییر بزرگ بشیم و این تازه اول راهه....
دلایل گیاهخوار ماندن :
دلیل اول ادامه دادن به گیاهخواری نفس و تاثیر مستقیمش روی جسم و روحه. وقتی روز به روز به نشاط و سالم بودن نزدیک تر می شی و در کنارش با یک دنیای رنگی و خوشمزه سر می کنی که نه تنها خودت ازش مستفیذ می شی بلکه اطرافیانت حتی اونهایی که صد در صد گیاهخوار نیستند رو تحت تاثیر قرار می دی اتفاق کوچیکی نیست که نخوای ادامه اش بدی.
نظر در مورد حیوانات :
حیوانات هم مثل ما حق حیات و زندگی دارند و کشتار و شکنجه ی اونها با کشتار و شکنجه ی انسان کوچیکترین فرقی نداره و روزی خواهد رسید که همونطور که الان خوردن گوشت انسان مریضی روحی تعریف می شه خوردن حیوانات هم همونقدر عجیب و بیمارگونه جلوه کنه.
تاریخ شروع گیاهخواری :
۶ سال پیش
نظر در مورد غذاهای گیاهی :
مشکل اینجاست که اغلب فکر می کنند برای گیاهخوار شدن باید مزه و بافت و بو رو از دست داد در صورتی که تجربه ی شخصی من این بوده که خوراکیهای گیاهی بسیار بسیار رنگی تر خوشمزه تر خوش بو تر و خوش بافت تر از غذاهای غیر گیاهی می تونند باشند و مهمتر از همه در کنار این لذت هم با طبیعت بدن سازگار هستند و هم هیچ حیوانی به خاطرشون شکنجه و کشته نشده و هم برای حفظ محیط زیست و بزرگترین مادری که داریم یعنی کره ی زمین مشکلی به وجود نمی یارند. باور ندارین انار سبز رو دنبال کنین.
تاثیر گیاهخواری بر سلامتی شما :
به شخصه برای من با گیاهخواری کنترل وزن و شادابی روزانه با گیاهخواری میسر شده و اتفاقی هست که هر کسی تجربه کنه بعد از گذشت چند روز حتی کوتاه تاثیر شگفت انگیزش رو روی بدن و روحش به وضوح می تونه ببینه.
تجربیات گیاهخواری :
تغییر خیلی وقتها توی هر زمینه ای مشکل به نظر می رسه و عادتها ریشه ی عمیقی توی تربیت و فرهنگ ما دارند که متاسفانه نظام سرمایه داری به شکل غریبی پشت این تربیت و فرهنگ سایه انداخته . جوری که حتی خیلی کسانی که اهل تفکر هستند هم عمیقا بازیچه ی تبلیغات دنیای سرمایه شدند. تبلیغات و شیوه ی تربیتی که به دروغ نه تنها توی سیستم تغذیه ی ما بلکه سیستم آموزشی و فرهنگی و سرگرمی ما رخنه کرده و ما با یک دروغ بزرگ هر روزه دست به گریبان هستیم که توی این خلاصه می شه: بشر توی دنیای مدرن به محصولات حیوانی احتیاج داره! تنها راه مبارزه با این سیستم فقط و فقط کسب آگاهی و آگاهی رسانی توی این زمینه است.

ارسال دیدگاه

برای ثبت دیدگاه باید عضو آی وگان باشید . اگر عضو هستید وارد سایت شوید.